YERDEN ISITMA

Yerden Isıtma Sistemlerinin Yararları saymakla bitmez. Ama başlıca önemli olan evleri ısıtmak için kalorifer peteklerinden oluşan yer kayıplarını önlemek için büyük yarar sağlayacaktır. Yerden Isıtma Sistemlerinin Yararları bir başlık altında toplarsak evinizin altına kaplanacak bu ısıtma ile alanınızın her bölgesinde ısının dağılımı daha kolay olacak aynı zamanda ısıtmak için her bölgede aynı ısı da korunmuş olacaktır.

Yerden Isıtma sistemlerini incelediğimizde aslında bu ısıtma sistemleri üç şekilde zemin altına yerleştirilmektedir. Bunlardan birincisi klasik su borulu ısıtma sistemi, kablolu elektrikli ısı sistemi ve döşemeden ısıtma sistemi ile üç farklı şekilde uygulama söz konusu olabilir.  Isınma oldukça maliyet külfeti olan bir ihtiyaçtır ve doğru şekilde kullanılmadığında ciddi maddi zararlara neden olur. Bu nedenle Yerden Isıtma Sistemlerinin Yararları sıralamakla bitmeyecektir. Normal kaloriferli ısıtma sistemlerinde zemini ısıtmak oldukça zordur. Aynı zamanda ne kadar zor ısınır ise bir o kadarda çabuk soğuduğu için içerideki ısıyı hızlı bir şekilde kayıp olmasına neden olur.

Yerden Isıtma Sistemlerinin Yararları bu devrede sizlere kolaylık sağlayacaktır. Sürekli olarak ısınacak olan alan zemin olduğundan ısı ev içerisinde sürekli olarak aynı derecede kalacak ancak ısıtmayı tamamen kapatsanız bile zeminin ısısı yavaş yavaş azalarak daha uzun süre alanın ısısının düşmesini engeller.

Yerden Isırma Sistemlerinin Yararları arasında en önemli bir konu ise bu ısıtma şeklinin ömrüdür. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan ısıtıcının ömrü neredeyse bir bina ömrü ile eşdeğer tutulabilir. Radyatörlerin metal malzemelerinin ömrü ise 15-20 sene ile sınırlı kalmaktadır.

Yerden ısıtmada taban sıcaklığı ortamdaki nemi kurutmaz ve alan içerisindeki dengeyi korur. Nem bir ev ortamında oldukça önemlidir bu nedenle Yerden Isırma Sistemlerinin Yararları için alandaki nemi yok etmemesi ve nem dengesini koruması çok önemlidir. Radyatörler de ise nem derecesi ısı arttıkça yok olur.

PROFESYONEL EKİBİMİZ İLE SİZLERLEYİZ

İKLİMLENDİRME UZMANI

BİZE ULAŞIN

İnönü Mah Kayışdağ Cad No:286 Ataşehir İstanbul

  • dummy0216 499 67 61

  • dummy0216 499 67 47

  • dummy info@adamekanik.com

İLETİŞİM

Arama yap